Dobre Miejsce w Gdyni

W LIONS CLUB GDYNIA sfinalizowaliśmy 24.11.2021 we współpracy z dwoma klubami gdańskimi i LCIF świetny projekt dobroczynny w Gdyni Chyloni. Organizujemy imprezy dobroczynne, aby zebrać środki na realizację takich projektów pomocowych, kwota wypracowana wspólnie na ten cel to kilkaset tysięcy złotych. Każdy ma szansę pomóc kupując cegiełkę i uczestnicząc w naszych imprezach. Szczegóły w informacji opublikowanej na stronie miasta.

Spółdzielnia socjalna „Dobre miejsce” rozszerza swoją działalność. Od 2019 roku pod jej szyldem działa food truck. Natomiast teraz w ofercie znajdą się również usługi cateringowe. Posiłki będą przyrządzane w nowej, profesjonalnie wyposażonej kuchni, która powstała w podziemiach budynku Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa przy ul. św. Mikołaja 1. W środę, 24 listopada wiceprezydent Michał Guć wręczył medale „Civitas e Mari” tym, którzy w znaczący sposób przyczynili się do realizacji tego projektu. Załogę „Dobrego miejsca”, podobnie jak food trucku, będą tworzyć osoby, które chcą wrócić na rynek pracy.

Spółdzielnia socjalna „Dobre miejsce” to inicjatywa stworzona przez Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa oraz parafię pw. św. Mikołaja w Chyloni. Powstała z myślą o osobach, które doświadczyły różnych trudności życiowych i chcą wrócić na rynek pracy. Główny cel spółdzielni to przywracanie nadziei i poczucia godności tym ludziom. W jaki sposób? Dzięki zapewnieniu im stabilnego zatrudnienia w przyjaznych warunkach, przez co wzmacnia się ich poczucie własnej wartości i otwierają się perspektywy dalszego rozwoju. Od grudnia 2019 roku pod szyldem spółdzielni działa food truck „Dobre miejsce”. Pracuje tam kilkoro podopiecznych Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa. To oni przygotowują dostępne w mobilnej kuchni przysmaki, m.in. frytki, zapiekanki czy hot dogi. Pojazd najczęściej parkuje przy ul. św. Mikołaja 4 w Chyloni, ale pojawia się też w innych miejscach w Gdyni i nie tylko.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top