Aktualności

Wizyta przedstawicielki LCIF Julie Boonprasarn w dniach 11 do 15 września 2023 w Trójmieście.

W dniach od 11 do 15 września 2023r.,  przebywała w Polsce Julie Boonprasarn – Sr. Global Grants Specialist z Global Grants Department Lions Clubs International Foundation. Julia jest odpowiedzialna za granty przyznawane klubom oraz okręgom Lions w Europie. Pierwsze 3 dni Julie spędziła w Trójmieście. Lions Club Gdynia również włączył się w organizację tego pobytu.

Karetka dla Gdyńskiego Hospicjum Św. Wawrzyńca dla Dzieci

W piątek, 30 czerwca 2023, nastąpiło uroczyste przekazanie naszego daru dla Hospicjum Św. Wawrzyńca dla Dzieci w Gdyni „Bursztynowa Przystań”.  Jest to dar klubów Lions Gdynia i Gdańsk Amber wsparty grantem LCIF, światowej organizacji Lions Club Internationa Foundation. Dar ten, to w pełni wyposażona karetka-ambulans przystosowana do przewozu chorych dzieci przebywających w Hospicjum.  

In Arte Libertas – Nagrody dla Młodych Talentów

Lions Klub Gdynia ustanowił Kapitułę wspierania Młodych Talentów. W imieniu Klubu Prezydent Jacek Parysek nawiązał kontakt z Dyrekcją Szkoły Muzycznej II St. w Gdyni aby nagrodzić najlepszego tegorocznego absolwenta Szkoły nagrodą „In Arte Libertas” i dodatkowo sumą 10.000 PLN.

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy zamieszkałych na terenie Miasta Gminy Puck

W okresie od 1.04.2023 do 30.06.2023 Lions Club Gdynia przeprowadził w ramach grantu z LCIF No. DES22441/121_10 w kwocie 165.368,31 PLN, projekt wsparcia uchodźców z Ukrainy paczkami żywnościowymi w Gminie Miasta Puck. 

Projektem objętych zostało około 100 osób.

Realizację przeprowadzono we współpracy z Miastem Puck w 3 etapach:

Wsparcie finansowe operacji i rehabilitacji 17-letniej Poli.

Dzięki wspaniałej współpracy naszego kolegi Sławka Kitowskiego z Teatrem Muzycznym w Gdyni, udało nam się zorganizować charytatywne przedstawienie pt. „Szalone nożyczki” w dniu 3 czerwca 2023. Zgodnie z wcześniej podjętą na comiesięcznym spotkaniu Lions Club Gdynia uchwałą, cała kwota ze sprzedaży cegiełek na powyższy spektakl – oczywiście po pokryciu kosztów – została przeznaczona na wsparcie operacji i rehabilitacji 17-letniej Poli. Łącznie udało nam się przekazać rodzinie Poli 20.000 PLN.                                                                                                                                                                                       Życzymy Poli jak najszybszego powrotu do zdrowia a jej rodzinie cierpliwości i wytrwałości  w trakcie całego procesu leczenia!

Wsparcie poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Załączamy najnowszy komunikat przysłany przez Kasię Gebert:

Szanowni Koleżanki i Koledzy Lioni, serdecznie dziękujemy za Wasze darowizny na wsparcie poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W lutym 2023 r. na konto bankowe Okręgu darowizny przekazało 28 Lionów i 23 Kluby na kwotę łączną 84.649 zł – to równowartość 18.961,71 USD. Wszystkie darowizny są już przekazane do LCIF.

 

Lioni dla Ukrainy

WE SERVE. My, członkowie LIONS CLUB GDYNIA, działający charytatywnie od 27 lat, spotykamy się na zebraniach klubowych w Domku Żeromskiego w Orłowie. Na marcowym podsumowaliśmy dochód z naszego niedawnego Koncertu Dobroczynnego w Teatrze Muzycznym w Gdyni (dla tysiąca osób) na rzecz budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przez Fundację TVN. Wobec nagłych wyzwań związanych z wojną w Ukrainie, zaoferowaliśmy także, na miarę naszych możliwości, pomoc dla uchodźców. Poniżej przytaczam klubową informację na ten temat, jaką wysłaliśmy do wszystkich Klubów LIONS w Polsce, poprzez publikację w najbliższym numerze „Polskiego Liona”.

Koncert dobroczynny w Teatrze Muzycznym 6 stycznia 2023

Aukcja obrazów prof. UG Anety Oniszczuk-Jastrząbek

W trakcie koncertów dobroczynnych wiele razy organizowane są dodatkowe akcje mające wesprzeć szczytne cele koncertów. 

Tym razem w formie aukcji obrazów namalowanych i ofiarowanych przez panią prof. UG Anetę Oniszczuk-Jastrząbek. Kwota uzyskana w aukcji w wysokości 6.000 PLN zasiliła fundusz na zakup karetki dla Hospicjum dla Dzieci im. Św. Wawrzyńca w Gdyni.

Coroczny koncert dobroczynny 6 stycznia 2022

Tak jak corocznie od kilku już lat, 6 stycznia 2022 zorganizowaliśmy Koncert Dobroczynny w Teatrze Muzycznym, który jest naszym wieloletnim partnerem. Część oficjalna z prezentacjami ostatnich efektów naszej działalności trwała pół godziny a pozostałę 3 godz. zespół TM bawił publiczność Koncertem Sylwestrowym na bis.

W ub. roku w styczniu koncertu nie było z uwagi na pandemię i brak szczepień. Wcześniej w 2020 roku koncert dobroczynny przyniósł dochód, który przekazaliśmy na rzecz pionierskiego projektu społecznego – budowy Domu Marzeń w Gdyni Wielkim Kacku przy ul Strzelców. To pierwsza taka oferta wsparcia dla osób z zespołem Downa i niepełnosprawnościami intelektualnymi. Wsparli naszą darowiznę 50 tys zł. LC Sopot i Gdyńskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia Serca-Sercom.
 
 

Dobre Miejsce w Gdyni Chyloni

W LIONS CLUB GDYNIA sfinalizowaliśmy 24.11.2021 we współpracy z dwoma klubami gdańskimi i LCIF świetny projekt dobroczynny w Gdyni Chyloni. Organizujemy imprezy dobroczynne, aby zebrać środki na realizację takich projektów pomocowych, kwota wypracowana wspólnie na ten cel to kilkaset tysięcy złotych. Każdy ma szansę pomóc kupując cegiełkę i uczestnicząc w naszych imprezach. Szczegóły w informacji opublikowanej na stronie miasta.

Wsparcie gdyńskich bezdomnych

W parafii pw. Św. Mikołaja w Gdyni Caritas parafialny wydaje od kilku już lat zupę dla bezdomnych (www.zupachylonska.pl). Zupa jest serwowana w każdą sobotę. Jest ona przygotowywana w pojemnikach jednorazowych i wykładana w trzech miejscach w Parku Kilońskim w Gdyni-Chyloni. Bezdomni ustawiają się w kolejkach, zachowując pomiędzy sobą odległość około 2m.

Podczas rozmowy proboszcz ks. Jacek Socha powiedział, że dzięki ofiarności parafian (wpłaty na konto) wydawanie zupy nie jest zagrożone. Pół roku temu przy wsparciu parafii Urzędu Miasta w Gdyni i funduszy unijnych powstała spółdzielnia socjalna, której pracownikami są bezdomni. Spółdzielnia produkowała artykuły gastronomiczne, które sprzedawała z barobusu. W marcu br. – ze względu na pandemię koronawirusa – zawiesiła swoją działalność. Zrodził się jednak pomysł, by serwować zupę dla bezdomnych w inne dni tygodnia niż sobota, wykorzystując Spółdzielnię – dwa w jednym: pomoc bezdomnym i zatrudnienie bezdomnych.

Jedna porcja zupy kosztuje 5,50 zł (450 ml). Koszty ludzkie (wynagrodzenia, ZUS, podatki to 8000 zł/mies.) Spółdzielnia ma w tej chwili dofinansowanie na zakup artykułów potrzebnych do działalności. Na swoje utrzymanie musi zarobić. LC Gdańsk Neptun oraz LC Gdynia przekazały na początku kwietnia br. darowizny pieniężne na tę akcję dożywiania bezdomnych! 

Stefan Szypulski
Prezydent LC Gdańsk Neptun

7 luty 2020 Dom Marzeń w Gdyni

W piątek 7 lutego 2020 r. w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni w obecności Prezydenta Miasta, patrona honorowego Koncertu Dobroczynnego zorganizowanego przez Lions Club Gdynia 4 stycznia br. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, miała miejsce skromna uroczystość przekazania 50.000 zł darowizny dla Gdyńskiej Fundacji Dom Marzeń.
Możliwe to było dzięki wieloletniej, partnerskiej współpracy Lions Club Gdynia z Teatrem Muzycznym oraz Sponsorom wspierającym nasze akcje dobroczynne i ponad tysiącu naszych Gości, którzy kupili cegiełki-zaproszenia na koncert. Dzięki tylu życzliwym ludziom gdyński Klub LIONS mógł cały dochód z imprezy przekazać na cele statutowe, m.in. na Dom Marzeń. W tej darowiźnie dołączyli do nas sopocki Klub LIONS i Gdyńskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia SERCA-SERCOM, w wyniku czego łącznie mogliśmy przekazać 50 tysięcy zł na realizację projektu Gdyńskiej Fundacji „Dom Marzeń” dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi w Gdyni Małym Kacku. Pomagajmy sobie pomagać.

Oto krótka relacja filmowa na stronie gdynia.pl, mówiąca o istocie naszej pomocy dla Fundacji Dom Marzeń, słowami wiceprezydenta Michała Gucia, prezes Fundacji Katarzyny Karczewskiej i Sławka Kitowskiego, przedstawiciela Lions Club  Gdynia.

Coroczny koncert dobroczynny w Teatrze Muzycznym Styczeń 2020

Tradycyjnie, na początku roku, 4 stycznia 2020 roku LIONS CLUB GDYNIA zorganizował KONCERT DOBROCZYNNY W TEATRZE MUZYCZNYM, który był wspaniałym wydarzeniem artystycznym i społecznym. 

Scroll to Top