Coroczny Koncert Dobroczynny „Koncert Sylwestrowy Na Bis” 6 Stycznia 2024

Stało się to niejako tradycją, że corocznie w okolicy święta Trzech Króli w Gdyńskim Teatrze Muzycznym, notabene jednej z najznamienitszych scen muzycznych w Polsce, odbywa się dobroczynny Koncert  zorganizowany przez Lions Club Gdynia.

Tegoroczny „Koncert Sylwestrowy na Bis” o tematyce Rewia 00’s and British Part II pod auspicjami Lions Club Gdynia miał na celu zgromadzenie środków na zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych rodzin w Gdyni pod hasłem „Radosne wakacje”. 

Z wielkim zadowoleniem odnotowujemy, że wydarzenie zorganizowane przez nasz klub z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i wsparciem naszych przyjaciół bliższych i dalszych jak też całej pomorskiej społeczności. Sala Teatru wypełniona była w komplecie i trudno było znaleźć miejsca dla wszystkich chętnych. Dzięki takiej frekwencji i zainteresowaniu jesteśmy jeszcze bardziej zdeterminowani do naszej działalności na rzecz tych, którzy nie są godnie obdarowani przez los.

Przed rozpoczęciem koncertu, Prezydent LC Gdynia Jacek Parysek, podsumował działalność klubu  w 2023 roku i przedstawił ambitne plany na przyszłość. Podziękował za ofiarność wszystkim  darczyńcom zeszłorocznego koncertu dobroczynnego, którego efektem był zakup karetki transportowej dla Gdyńskiego Hospicjum „Bursztynowa Przystań” . Projekt ten zrealizowaliśmy razem z koleżankami z Lions Club Amber oraz wydatnej pomocy w postaci grantu z lionowskiej fundacji LCIF.

Gość honorowy koncertu  Dyrektor Hospicjum ks. Grzegorz Miloch podziękował za wspaniały dar, podkreślając walory techniczne karetki.  

  

Wśród naszych honorowych, zaproszonych gości nie mogło zabraknąć również Gubernator Okręgu LC 121 Hanny Sobiech, oraz przedstawicielki LCIF Kasi Gebert, która wspierała nas w pozyskaniu grantu.  

 

W tym roku zdecydowaliśmy jako LC Gdynia, przeprowadzić dodatkowo pozyskanie funduszy na nasz cel jakim są „Wakacje Marzeń”  poprzez bezpośrednią zbiórkę w formie skarbonek. Największy w tym udział mają nasze panie „Małżonki”, które na codzień są wyrozumiałe dla naszych nieobecności i wspierają nas sercem w pracach LC Gdynia. Niejednokrotnie udowodniły, ze wsparcie to jest nie tylko emocjonalne ale także fizyczne. Nasze panie, wespół z małżonkami i nie tylko, zbierały datki do skarbonek pozyskując fundusze na szczytne cele. Jest to wspaniały symbol naszego zaangażowania w działalność charytatywną poprzez udział całych rodzin w życie naszego Lions Club Gdynia. Tworzy to fantastyczną, koleżeńską atmosferę pozwalającą klubowi na podejmowanie trudnych i wymagających wyzwań dobroczynnych.

Czymże byłaby działalność charytatywna bez współpracy –  w naszej Misji pracujemy razem z innymi klubami Trójmiejskimi, szczególnie z Lions Club Amber – ale nie tylko. Na naszych imprezach charytatywnych wspieramy się nawzajem. Wynikiem tego są znacznie większe możliwości działania. Jak co roku w naszym charytatywnym Koncercie na Bis wzięły też udział przedstawicielki LC Amber jak i wcześniej wspomniana Gubernator Okręgu 121 Hanna Sobiech.

Ze swojej strony w imieniu Lions Club Gdynia chcemy gorąco podziękować za zaangażowanie i wsparcie artystyczne ze strony Teatru Muzycznego w Gdyni z całym zespołem zarówno od strony organizacyjnej jak i artystycznej. Nasza współpraca przynosi konkretne rezultaty owocujące wsparciem dla tych, którzy są w potrzebie a nie potrafią sami o to wsparcie poprosić. Jesteśmy Wam wdzięczni za cały Wasz wkład w nasze wspólne przedsięwzięcie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top