Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność prospołeczna » Działalność » działalność prospołeczna » Wieczór Dobroczynny LC Gdynia
Charytatywny przedprapremierowy pokaz musicalu „Wiedźmin” w Teatrze im. Danuty Baduszkowej w Gdyni zorganizowany przez LC Gdynia przy aktywnym... więcej
Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy... więcej
12/09/2016
Podczas kolacji wigilijnej Lions Club Gdynia która odbyła się w Sierra Golf Club w Pętkowicach koło Wejherowa, została zorganizowana licytacja złotego... więcej
21/12/2015
19/02/2015
W słoneczny piątek 23 maja 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni odbyło się uroczyste oddanie do użytku bieżni wraz ze... więcej
23/05/2014
3 października 2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni trójmiejscy Lioni uroczyście oddali do użytku boisko sportowe. Jest to... więcej
03/10/2013
LC Gdynia wraz z Fundacją DOGIQ od czerwca 2009 r. wspólnie realizują projekt wyszkolenia psa asystującego osobom niepełnosprawnym. Do... więcej
18/12/2009
17 maja 2008 r., w Światowym Dniu Liona, sześć pomorskich Klubów LIONS przekazało uroczyście darowiznę na rzecz Ośrodka Wczesnej Interwencji w... więcej
17/05/2008

Wieczór Dobroczynny LC Gdynia

Było pięknie, prosto i wzruszająco w części oficjalnej. Naprawdę robicie wyjątkowe  rzeczy. I przedstawienie – to z kolei była dawka świetnej zabawy. To sztuka zrobić wydarzenie tak, że goście nie czują upływu czasu.
Podsumowując, dla mnie – jedna z najlepszych imprez na jakich byłam kiedykolwiek.
Jola Szydłowska
Prezydent kadencji 2014/2015 LC Gdańsk Amber.

Taki mail otrzymał Sławomir Kitowski prezydent Lions Club Gdynia nazajutrz po Wieczorze Dobroczynnym organizowanym przez gdyński klub. To najkrótsza i najmilsza recenzja naszej imprezy, dziękujemy – powiedział.
Lions Club Gdynia obchodzi w tym roku 20-lecie powstania klubu. Pierwszą oficjaną imprezę jubileuszowo-dobroczynną zorganizowaliśmy 19 lutego 2015 r. w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, z którym współpracujemy od początku naszej działalności.
Wieczór Dobroczynny składał się z części oficjalnej i przedstawienia. Prezydent LC Gdynia Sławomir Kitowski, kierujący klubem już drugą kadencję, powitał gości honorowych, wśród których był m. in. prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wicemarszałek Woj. Pomorskiego Wiesław Byczkowski, przedstawiciele firm gdyńskich, przyjaciele klubu wspierający działalność charytatywną, Alojzy Bończa-Tomaszewski i koleżanki z Klubów Lions w Gdańsku i Elblągu.
Następnie prezydent przedstawił na scenie prezentację zakresu działalności i dorobku klubu, który zamyka się kwotą pomocy ok. 1 miliona zł. Ukazał także pełną listę członków założycieli i listę obecnych członków klubu, którzy wstali z miejsc i ukłonili się zgromadzonym gościom na widowni. Jednym z animatorów działalności charytatywnej klubu była w 1995 roku ówczesna prezydent Gdyni Franciszka Cegielska, a wprowadzał nas na głębokie wody Alojzy Bończa-Tomaszewski z LC Neptun. Obecnie klub ma siedzibę w Domku Żeromskiego w Gdyni Orłowie, którą użyczyło nam Towarzystwo Przyjaciół Orłowa, kierowane przez Sławomira Kitowskiego, prezydenta klubu.
Następnie prezydent określił cele dobroczynne imprezy:
1. Kontynuację intensywnej, zintegrowanej rehabilitacji medycznej Kamila Szatalskiego, przyno-szącej znakomite efekty od 2010 roku. Jej celem jest odzyskanie pełnej sprawności psychofizycznej po ciężkim urazie czaszki;
2. Dofinansowanie ciepłych posiłków dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji socjalnej ze  Szkoły Podstawowej nr 39 im. kpt. ż.w. Kazimierza Jurkiewicza w Gdyni;
3. Dofinansowanie wspólnego projektu charytatywnego Trójmiejskich Klubów Lions, wspieranego przez Baltic Sea Lions, dla Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie k/Kartuz.

Dr Joanna Sowa-Szpajer przedstawiła postępy i konieczność dalszej rehabilitacji Kamila, który osobiście dziękował za pomoc, pierwszy raz po odzyskaniu mowy. Fundacja DOGIQ, z którą LC Gdynia współpracuje od kilku lat zaprezentowała filmy o istocie szkolenia psów terapeutycznych i warsztatach specjalistycznych dla osób niepełnosprawnych i ich psów asystujących. Był to niezwykle ciekawy i wzruszający moment, wyciskający łzy z oczu. Nie mniej wzruszająca była ceremonia przekazania psa asystujacego  ufundowanego przez LC Gdynia (25 tys. zł)  dla Kasi Bierzanowskiej wytypowanej przez fundację w drodze konkursu aplikacji. – Zachęcamy aby inne klub poszły tą drogą, służymy pomocą, doświadczeniem  i kontaktami  - powiedział prezident klubu Sławomir Kitowski.
Po części oficjalnej był spektakl przedpremierowy. Obejrzeliśmy jako pierwsi widzowie świetną komedię „Okno na parlament“. Teatr przyzwyczaił nas do profesjonalizmu w każdym calu, ale nie wiedzieliśmy co nas czeka. Wypadło nadzwyczajnie, wszyscy bawili się świetnie, obsada dokonała, każdy dał z siebie wszystko. Kunszt komediowy i kondycja fizyczna aktorów budziły podziw i świadczą o tym, że ten zespół może zagrać wszystko. – Ten spektakl jest jak doskonałe wino – jeśli tylko mamy poczucie humoru i nastawimy się pozytywnie – zasmakujemy go na wielu poziomach powiedział Sławomir Kitowski. – Ta sztuka w wykonaniu cudownych aktorów to coś czego nam bardzo potrzeba. Bo brakuje nam śmiechu i lekkości przy tempie naszego życia – dodała Jola Szydłowska.
Następna impreza jubileuszowa Lions Club Gdynia odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

Organizację Wieczoru Dobroczynnego Lions Club Gdynia wsparły gdyńskie firmy: OPEC Gdynia Sp. z o.o, PEWIK Gdynia Sp. z o.o., Morska Agencja S.A., Chipolbrok S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., MEGA SA, Inter Marine Group.

Dziękujemy!

Prezydent LC Gdynia