Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność prospołeczna » Działalność » działalność prospołeczna » Bieżnia dla dzieci z Gdyni
Charytatywny przedprapremierowy pokaz musicalu „Wiedźmin” w Teatrze im. Danuty Baduszkowej w Gdyni zorganizowany przez LC Gdynia przy aktywnym... więcej
Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy... więcej
12/09/2016
Podczas kolacji wigilijnej Lions Club Gdynia która odbyła się w Sierra Golf Club w Pętkowicach koło Wejherowa, została zorganizowana licytacja złotego... więcej
21/12/2015
Było pięknie, prosto i wzruszająco w części oficjalnej. Naprawdę robicie wyjątkowe  rzeczy. I przedstawienie –... więcej
19/02/2015
23/05/2014
3 października 2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni trójmiejscy Lioni uroczyście oddali do użytku boisko sportowe. Jest to... więcej
03/10/2013
LC Gdynia wraz z Fundacją DOGIQ od czerwca 2009 r. wspólnie realizują projekt wyszkolenia psa asystującego osobom niepełnosprawnym. Do... więcej
18/12/2009
17 maja 2008 r., w Światowym Dniu Liona, sześć pomorskich Klubów LIONS przekazało uroczyście darowiznę na rzecz Ośrodka Wczesnej Interwencji w... więcej
17/05/2008

Bieżnia dla dzieci z Gdyni

W słoneczny piątek 23 maja 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni odbyło się uroczyste oddanie do użytku bieżni wraz ze skocznią. To już ostatni etap realizacji projektu, którego głównym inicjatorem jest Lions Club Gdańsk Amber. Warto podkreślić, że w tym zadaniu konsekwentnie wspierały nas prawie wszystkie trójmiejskie kluby: LC Gdańsk Gedania, LC Gdańsk Neptun, LC Gdynia, LC Sopot.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezydent LC Gdańsk Amber Elżbieta Szmyd oraz Przewodniczący Rady Miasta Gdynia pan Jerzy Miotke.
Uczniowie w strojach sportowych zainaugurowali otwarcie pierwszymi biegami krótkodystansowymi oraz skokami w dal. Niespodzianką była spontaniczna reakcja przedstawicieli Urzędu Miasta Gdynia, którzy mimo oficjalnych strojów, przez chwilę poczuli się jak dzieci i również oddali wspaniały skok na skoczni.
Po uroczystościach na terenie ośrodka nadszedł czas na oficjalne przekazanie bieżni oraz podziękowanie w auli szkoły.
Prezydent Klubu Elżbieta Szmyd podkreśliła, że jest dumna z ukończonego projektu i z ogromną radością przekazuje w pełni zagospodarowany teren do użytku dzieciom i ich opiekunom w przededniu Dnia Dziecka.
Uczniowie wyrażając swoją wdzięczność przygotowali – pod kierunkiem dyrektor szkoły pani Renaty Tomaszewskiej oraz pani Jolanty Klein–Nowak wzruszający spektakl o miłości pt. ”Romek i Julka”. Pani dyrektor zakończyła go słowami: „…bo najważniejsza jest miłość”. Oklaskom nie było końca i niejedna łza zakręciła się w oku.
Dzięki naszym wspólnym działaniom obecna inwestycja będzie przez wiele lat służyła dzieciom i młodzieży szkolnej. To dla nich radość przebywania na świeżym powietrzu, możliwość uczestniczenia w szkolnych zawodach sportowych oraz szansa do dalszego rozwoju.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tej działalności.

Dorota Michalska
LC Gdańsk Amber