Lions Club Gdynia

   
LIONS CLUB GDYNIA
Oficjalny czarter LC Gdynia odbył się 30 czerwca 1995 r., przy wsparciu Lions Club Bremen Wuemme i LC Gdańsk Gedania oraz Guiding Liona Alojzego Bończy-Tomaszewskiego z LC Gdańsk Neptun. Członkami-założycielami byli panowie, z jednym wyjątkiem – Franciszki Cegielskiej, ówczesnej prezydent Gdyni, która była inicjatorem działalności charytatywnej Klubu...
PREZYDENT
KLUBU
w kadencji 2020/2021


Leszek Fiertek

Przedprapremierowy pokaz „Wiedźmina”

Charytatywny przedprapremierowy pokaz musicalu „Wiedźmin” w Teatrze im. Danuty Baduszkowej w Gdyni zorganizowany przez LC Gdynia przy aktywnym współudziale Klubów Trójmiejskich i Strefy 121 Polska

Przedprapremierowy pokaz musicalu „Wiedźmin” na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego w reżyserii i adaptacji Wojciecha Kościelniaka z muzyką Piotra Dziubka, choreografią Liwii Bargieł i scenografią Damiana Styrna odbył się w dniu 14.09.2017 r.
Pokaz musicalu poprzedziło spotkanie zgromadzonej publiczności w sali widowiskowej (razem ponad 1040 osób) z 30 minutową prezentacją przygotowaną przez LC Gdynia.
Zgromadzonych gości, sponsorów, Lionów reprezentujących kilka stref, aktorów, pracowników Teatru był łaskaw powitać Pan Dyrektor Teatru Muzycznego Igor Michalski. W serdecznych słowach zaadresowanych do wszystkich obecnych Pan Dyrektor zaprosił do wspólnego doznania duchowego i obejrzenia pierwszego pokazu „Wiedźmin” przygotowanego z wielkim kunsztem i zaangażowaniem całego zespołu Teatru Muzycznego.
Półgodzinne spotkanie z Klubem LC Gdynia, po wystąpieniu Pana Dyrektora, poprowadził niżej podpisany.
Obejmowało ono:

  1. Złożenie gratulacji w imieniu wszystkich zebranych Panu Dyrektorowi Teatru Muzycznego Igorowi Michalskiemu z okazji wyboru, w dniu spotkania, na dalszą pięcioletnią kadencję na stanowisko dyrektora i kontynuowania Jego misji co spotkało się z bardzo dużym aplauzem całego audytorium.
  2. Powitanie gości i zaproszenie do chwili zadumy i refleksji po śmierci w 2017r. Kol. Jerzego Konopackiego, znakomitego prezydenta Klubu LC Gdynia w latach 2016/2017, Kol. Leszka Szymkiewicza wspaniałego sympatyka i admiratora naszego Klubu i Pana prof. Jerzego Młynarskiego zaprzyjaźnionego z Klubem i wieloletnim uczestnikiem wydarzeń związanych z naszą działalnością.
  3. Wystąpienia Pani Gubernator Strefy 121 Polska Marii Sterczewskiej, która przedstawiła znaczenie stowarzyszeń Klubów Lions w Polsce, ich działalności z wyeksponowaniem znaczenia LC Gdynia związanego ze spotkaniem w Teatrze Muzycznym.
  4. Syntetycznego zaprezentowania wizerunku Klubu LC Gdynia i jego 22-letniej działalności dokonanej przez Kol. Sławka Kitowskiego inicjatora spotkania z „Wiedźminem” Lions Clubs i zaproszonych gości.
  5. W dalszej części Pani Prezes Fundacji DOGIQ z Katowic Aneta Graboś-Nagórska zaprezentowała działalność Fundacji w towarzystwie koleżanek z zarządu i psa asystującego o imieniu Marina. Fundacja ma wiele sukcesów w przygotowywaniu psów asystujących i ich pomocy w życiu osób niepełnosprawnych. Od kilku lat Fundacja DOGIQ jest związana programem finansowania tresury psa asystującego przez LC Gdynia i wspierania osób niepełnosprawnych.
  6. Na zaproszenie prowadzącego na scenie zostały oficjalnie wymienione umowy zobowiązujące do przygotowania i sfinansowania szkolenia psa Marina pomiędzy Panem Prezesem Zarządu firmy Inter Marine Sławomirem T. Kalickim, Panią Prezes Zarządu Fundacji DOGIQ Anetą Graboś-Nagórską i wice Prezes Zarządu Katarzyną Pytkowską i Prezydentem LC Gdynia Andrzejem Galubińskim.

Pani Prezes Fundacji DOGIQ i Pan Prezes Inter Marine na zakończenie części wstępnej pokazu byli łaskawi losować losy przygotowane do numerów zakupionych cegiełek.
Wylosowano nagrody ufundowane przez sponsorów:

  • Państwa Grażynę i Tomasza Winieckich – weekendowy pobyt w Prywatnej Klinice Rehabilitacyjnej w Krojantach k/Chojnic,
  • Panią Prezes Zarządu Pensjonatu „Wodnik” w Łebie Krystynę Pusz – weekendowy pobyt w Ośrodku z możliwością korzystania z zabiegów upiększających.
  • Pana Prezesa Zarządu Hotelu Nadmorskiego w Gdyni Krzysztofa Sampławskiego – weekendowy pobyt w Hotelu Nadmorskim w Gdyni.
  • Pięć toreb upominkowych z kosmetykami ufundowanymi przez Firmę Ziaja.

Wstępne spotkanie z żywo reagującym znamienitym audytorium zostało zakończone podziękowaniami i życzeniami spotkań na następnych wydarzeniach. Posiadacze numerów cegiełek odebrali swoje wylosowane nagrody w przerwie spektaklu w foyer Teatru Muzycznego. Przeprowadzono także zbiórkę pieniężną zgodnie z rejestracją w MSWiA.
Pokaz spektaklu „Wiedźmin”, który odbył się po spotkaniu poprzedzającym był niezwykłym wydarzeniem, pokazem kunsztu, doznaniem piękna, magii, nieograniczonej wyobraźni twórców i całego zespołu Teatru Muzycznego.
Kosz kwiatów żółto-niebieskich wniesiony przez pracowników teatru z podziękowaniem od Klubów Lions i ich gości na zakończenie pokazu musicalu „Wiedźmin” był wyrażeniem tylko cząstki pozytywnych doznań jakie towarzyszyły wszystkim uczestnikom pokazu przedprapremierowego.
Po zakończeniu całego spotkania z Klubami Lions i musicalem „Wiedźmin” w rozmowie z panami dyrektorami zostały przekazane gorące podziękowania dyrekcji i zespołowi teatru z gratulacjami tak znakomitego dokonania jakim jest przygotowanie spektaklu i zostało wyrażone serdeczne zaproszenie do dalszego współuczestnictwa w wydarzeniach ruchu lioneskiego.

Podziękowania

W imieniu wszystkich członków Lions Club Gdynia pragnę wyrazić serdeczne podziękowania dyrekcji Teatru Muzycznego w Gdyni, twórcom musicalu „Wiedźmin”, zespołowi aktorskiemu, orkiestrze, pracownikom zaangażowanym w pokazie, pracownikom administracyjnym, wszystkim uczestnikom, gościom, przedstawicielom Klubów Lions (szczególne Kasi Gebert, Eli Szmyd, Beacie Oworuszko, Wiesławowi Makarewiczowi prezydentom klubów i pełnomocnikom), organizacjom, sponsorom i ofiarodawcom.
Uzyskane środki finansowe w kwocie netto ok. 80 tys zł zostaną rozdysponowane zgodnie z zawartymi porozumieniami i umowami m.in. dla mieszkańców Domu Aktora Weterana w Skolimowie, wojewódzkiemu Związekowi Aktorów Scen Polskich jak i na tresurę psa asystującego dla osoby niepełnosprawnej. Przekazane zostaną także, w różnej formie, osobom poszkodowanym w wichurze w Kościerzynie, Sulęczynie, która się wydarzyła w woj. pomorskim w sierpniu 2017r. Pozwolą na wsparcie programów długofalowych np. „Ogrody Korczaka”, rehabilitację osób niepełnosprawnych i potrzeby osób wymagających naszej pomocy w Strefie Trójmiejskiej.
Do zobaczenia na następnych wspólnych wydarzeniach charytatywnych.

Z lioneskimi podziękowaniami i pozdrowieniami.

Andrzej Galubiński
LC Gdynia
Zdjęcia: Wioleta Czajkowska, Andrzej Wrzesiński