Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » Przekazanie władzy w Klubie
W dniu 14.09.2017 r. na zaproszenie LC Gdynia na przedprapremierowy pokaz spektaklu „Wiedźmin” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni... więcej
25/06/2017
                                         ... więcej
01/04/2017
W poniedziałkowe popołudnie 2 kwietnia 2012 r. II Wicegubernator Okręgu 121 Polska Paweł Cieśliński uczestniczył w spotkaniach trzech... więcej
02/04/2012

Przekazanie władzy w Klubie

Spotkanie z okazji przekazania władzy w Lions Club Gdynia odbyło się w Hotelu Nadmorskim w Gdyni w niedzielę 25.06.2017 r., w godzinach popołudniowych. Uczestniczyli w tej inauguracji, dotyczącej powołania Prezydenta i Zarządu na kadencję 2017/2018, zaproszeni Goście m.in.: Pani Mariola Konopacka, Pani Ela Szmyd - Przewodnicząca Strefy Trójmiejskiej Klubów Lions, Pani Beata Oworuszko - Prezydent Klubu LC Gdańsk Amber, Pan Janusz Różalski członek Klubu Rotarian - Gdynia, aktualny Prezes OPEC – Gdynia oraz członkowie Klubu LC Gdynia z Małżonkami.

Od lewej: Wojciech Dmochowski, Elżbieta Szmyd, Andrzej Galubiński, Dorota Galubińska

Spotkanie zainaugurował Wojciech Dmochowski p.o. Prezydenta Klubu, przedstawiając zasługi i dokonania naszego zmarłego w marcu 2017 r. Prezydenta Jerzego Konopackiego, wielkiego inspiratora ruchu Lions, zapisanego swoimi inicjatywami w światowym ruchu Lions Clubs International. Kolega Wojtek przedstawił także realizację zadań i celów, wytyczonych przez Klub w kadencji 2016/2017, z krótkim omówieniem wsparcia instytucji i osób środkami finansowymi zebranymi przez Klub.
Aktywność naszego Prezydenta i Zarządu Klubu kadencji 2016/2017 zaowocowały charytatywnym przedstawieniem popremierowym spektaklu "Notre Dame de Paris" w Teatrze Muzycznym w Gdyni, które odbyło się w dniu 12.09.2016 r. z uczestnictwem prawie 1000 osób, przynosząc znaczące efekty finansowe na cele charytatywne i wielki sukces organizacyjny i wizerunkowy. Także zorganizowany Bal Charytatywny w Hotelu Haffner w Sopocie w styczniu 2017 r.  był ukoronowaniem działalności naszego Prezydenta Jerzego, który z ogromną determinacją - pomimo ciężkiej choroby - prowadził wspaniale Nasz Wielki Bal, z oddaniem atencji i swojego potencjału dla spraw wielkich i małych, wspierając potrzebujących i poszkodowanych.
Po zakończeniu skrótowego sprawozdania odbyło się zaprzysiężenie nowego Prezydenta Klubu Andrzeja Galubińskiego z ukonstytuowaniem się nowego Zarządu.
Skład Zarządu na kadencję 2017/2018:
Andrzej Galubiński – Prezydent
Michał Szpajer – I Wiceprezydent
Zygmunt Pastwa – II Wiceprezydent
Wojtek Dmochowski –Past Prezydent
Henryk Dąbrowski – Sekretarz
Jerzy Folga – Skarbnik

Po części oficjalnej wystąpili artyści muzyki poważnej: Pani Bogna Forkiewicz – śpiew i Pan Rafał Lewandowski - fortepian. Zaprezentowali muzykę operową, operetkową, odbył się także minirecital fortepianowy muzyki Fryderyka Chopina. Oczarowanie Audytorium było wielkie, co skłoniło Artystów do dwukrotnego bisowania i przyjęcia zaproszenia do uczestnictwa w dalszej części spotkania Lionów.
Zaproszone Panie Klubu Gdańsk Amber wraz z pięknymi życzeniami, przekazały upominek dla Klubu, na ręce obejmującego władzę Prezydenta. Powołany Prezydent przekazał Paniom pierwszą pulę zaproszeń - cegiełek dla Klubów Trójmiejskich na przedpremierowy pokaz "Wiedźmina", który odbędzie się 14.09.2017 r. w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.
Obiad był smacznym dodatkiem do przeżyć duchowych i sympatycznej integracji.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób. Panujące niekorzystne warunki pogodowe uniemożliwiły przybycie kilkorga zaproszonych Gości. Spotkanie zakończyło się ok. 21:30 podziękowaniami i życzeniami dla wszystkich Uczestników spotkania inauguracyjnego.

Do zobaczenia we wrześniu!

Prezydent-elekt LC Gdynia
zdj. Ignacy Sawczuk