Oficjalny czarter LC Gdynia odbył się 30 czerwca 1995 r., przy wsparciu Lions Club Bremen Wuemme i LC Gdańsk Gedania oraz Guiding Liona Alojzego Bończy-Tomaszewskiego z LC Gdańsk Neptun. Członkami-założycielami byli panowie, z jednym wyjątkiem – Franciszki Cegielskiej, ówczesnej prezydent Gdyni, która była inicjatorem działalności charytatywnej Klubu.
Początkowo Klub współpracował z kolegami z Bremy, korzystając z ich doświadczenia i realizując wspólne projekty dobroczynne. Aktualnie liczy 25 członków, a swoją siedzibę ma w Gdyni-Orłowie...

Prezydent Klubu w kadencji 2018/2019

Wizyta Pani Gubernator

W dniu 14.09.2017 r. na zaproszenie LC Gdynia na przedprapremierowy pokaz spektaklu „Wiedźmin” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni gościła Pani Gubernator Okręgu 121 Polska Maria Sterczewska z Poznania.
Gospodarzami spotkania powitalnego byli Pan Prezes OPEC Janusz Różalski, Aleksander Wellenger i Zarząd LC Gdynia z uczestnictwem zaproszonych Gości.
Spotkanie odbyło się na najwyższym piętrze apartamentowca Sea Towers w Gdyni. Po krótkim powitaniu przez Prezydenta LC Gdynia i przyjaznej oracji powitalnej Pani Gubernator rozmawiano o aktualnej sytuacji Klubu LC Gdynia, możliwościach i planach. Pani Gubernator z najwyższego piętra wspaniałego wysokościowca gdyńskiego została zapoznana z panoramą miasta Gdyni (przy pięknej pogodzie) i perspektywami rozwoju miasta. Po symbolicznym poczęstunku spotkanie zakończono spacerem po pięknym Skwerze Kościuszki w Gdyni, udając się do Teatru Muzycznego.