Lions Club Gdynia

   
LIONS CLUB GDYNIA
Oficjalny czarter LC Gdynia odbył się 30 czerwca 1995 r., przy wsparciu Lions Club Bremen Wuemme i LC Gdańsk Gedania oraz Guiding Liona Alojzego Bończy-Tomaszewskiego z LC Gdańsk Neptun. Członkami-założycielami byli panowie, z jednym wyjątkiem – Franciszki Cegielskiej, ówczesnej prezydent Gdyni, która była inicjatorem działalności charytatywnej Klubu.
Początkowo Klub współpracował z kolegami z Bremy, korzystając z ich doświadczenia i realizując wspólne projekty dobroczynne. Aktualnie liczy 25 członków, a swoją siedzibę ma w Gdyni-Orłowie...
PREZYDENT
KLUBU

Prezydent Klubu w kadencji 2018/2019
Michał Szpajer

Gwiazdka dla Dzieci

Podczas kolacji wigilijnej Lions Club Gdynia która odbyła się w Sierra Golf Club w Pętkowicach koło Wejherowa, została zorganizowana licytacja złotego wisiorka z chińskim „znakiem szczęścia” ufundowanego przez Prezydenta LC Gdynia Leszka Fiertka (a właściwie przez jego małżonkę Ewę).
Dochód z licytacji w wysokości ponad 3800 zł został przekazany Pani Hannie Siek, która od paru lat organizuje akcję „Gwiazdka dla dzieci” w województwie pomorskim (vide strona www.gwiazdkadladzieci.pl). W załączeniu podziękowanie wraz z wykazem placówek, do których zostały skierowane paczki.

Wojciech Dmochowski
LC Gdynia